Helsingin  sosiaali-ja terveystoimen luottamusmiehet ja pääluottamusmiehet

Helsingin  sosiaali-ja terveystoimen luottamusmiehet ja pääluottamusmiehet

2020-2023

luottamusmiesten sähköpostiosoitteet ovat pääsääntöisesti:

etunimi.sukunimi@hel.fi  (Ellei toisin mainita)



Ari Paavola

Outamon lastenkoti

p.045 20 04 441

ari.newhorizon@hotmail.com

vara : Eeva Korpisaari


yhdistys 279:

Yrjänä Salmela (lm) vammaispalvelut   

maanantai

p. 040 80 90 025

jarmo.salmela@hel.fi


yhdistys 580:

Santtu Kumpulainen (lm)   

psykiatria-päihdepalvelut, maahanmuutto

keskiviikko

p.040 33 40 280

santtu.kumpulainen@hel.fi


yhdistys 580:

Miikka Wagner  (lm) 

psykiatria- ja päihdepalvelut ,maahanmuutto

p.040 33 40 280

miikka.wagner@hel.fi


Nuorten palvelut ja aikuissosiaalityö, varapääluottamusmies

Ari Uusimäki

perjantai  

p.040 72 09 269

ari.uusimaki@hel.fi


yhdistys 015:

Virve Pukki  (lm)  

Lännen aikuissosiaalityö ja tekninen tuki 

tiistai

p.040 57 19 863 /  09 310 69 602

virve.pukki@hel.fi

yhdistys 015:

Päivi Tolvanen-Piironen (varalm)


yhdistys 398:

Pirkko Mäkelä (lm) 

Terveydenhuolto.sisätautien poliklinikka, päivystys. suunterveys

perjantai

p.040 659 5916

pirkko.makela@hel.fi


yhdistys 015:

Niina Pahtela

SKH, kotihoito ,perheille vietävä kotihoito

Helsingin sairaala ja Kuntoutuksen osaamiskeskus. Seniorikeskukset

koko viikko

p. 050 599 2884  

niina.pahtela@hel.fi

yhdistys 015:

vara: Auli Rantanen ma-ke

auli.rantanen@hel.fi


Hallintopalvelut   

Hanne-Maria Halme

Keskitettytoimisto palvelut 1,2,3

hanne-mari.halme@hel.fi


Anneli Korhonen

Keskitettytoimisto palvelut 4,5 ,vahtimestarit

anneli.korhonen@hel.fi



Pääluottamusmiehet

Kai Suutari

kai.suutari@hel.fi

puh. 050 386 0030


Jaana Syrjänen

jaana.syrjanen@hel.fi

puh:040 334 7170